Dostarczamy efektywne strategie e-marketingowe dla biznesów które chcą się rozwijać…

Wizerunek w Sieci to agencja marketingu zintegrowanego

Według Wikipedii marketing zintegrowany to mieszanka skutecznych zabiegów marketingowych, które prowadzą do zwiększenia ruchu organicznego na stronę docelową oraz promocji marki, produktu lub usługi z wykorzystaniem wielu narzędzi i kanałów dotarcia.

Przykłady marketingu zintegrowanego to przede wszystkim różne formy reklamy między innymi strony rezultatów wyszukiwarki, baner, reklamy multimedialne, reklamy serwisów społecznościowych, ogłoszenia reklamowe w Internecie, sieci reklamowe oraz e-mail marketing.

Dla każdego kto zajmuje się biznesem najważniejszy jest zarobek i pozyskanie klienta. Marketing internetowy to gwarantuje. Najskuteczniejszym marketingiem internetowym jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki internetowej. Powoduje to znaczny przypływ klientów na Twoją stronę WWW, co przekłada się na zwiększoną sprzedaż, większą ilość zamówień.

MARKETING ZINTEGROWANY = INBOUND MARKETING

Anglojęzyczna nazwa tego zbioru działań to Inbound Marketing. Dzięki prawidłowo dopasowanej strategii komunikat dotrze do odbiorcy w czytelnej i najbardziej efektywnej formie. Marketing zintegrowany w sieci polega na skoordynowaniu ze sobą działań, które mają spotęgować osiągany efekt. Dokładnie mowa tu o połączeniu ze sobą możliwości jakie dają strony www, media społecznościowe, blogi, SEM (linki sponsorowane) czy e-mail marketing. Konsumenci szukają informacji o produktach w internecie, dlatego tak istotny jest Search Engine Marketing, dzięki któremu klienci odnajdą odpowiednią stronę i zainteresują się jej treścią. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach i wartościowy content musi zaciekawić klientów.
Bardzo istotne dla marketingu zintegrowanego w sieci są Social Media, które przyciągają klientów i zdobywają ich zainteresowanie. Treści w mediach społecznościowych powinny zaciekawić odbiorców i przekazać im ważne i atrakcyjne treści. Marketing zintegrowany w sieci, dzięki synchronizacji kilku środków przekazu, zwiększa szanse na rozpropagowanie treści, co w efekcie pozwala osiągnąć lepszy efekt sprzedażowy. Taki rodzaj marketingu stara się otoczyć klienta z każdej strony i postawić go w centrum swoich działań.

BUDUJ MARKĘ Z AGENCJĄ SEO - WIZERUNEK W SIECI

Każda firma powinna posiadać ściśle przemyślaną strategię marketingową, która będzie wspierała proces sprzedaży oraz budowy jej silnej marki. Tylko odpowiednia promocja może zapewnić stały rozwój i przetrwanie na konkurującym rynku.

Internet doskonale łączy wszystkie cechy mediów tradycyjnych, przez co doskonale nadaje się do wykorzystania w promocji wszelkich produktów, usług, czy informacji. Atrakcyjność tego miejsca wzrasta z roku na rok wraz ze wzrostem liczby użytkowników oraz ilości czasu spędzanego przez nich w sieci. Użytkownicy coraz częściej wybierają internet jako formę spędzania wolnego czasu, najczęściej kosztem telewizji. Konsekwencją zmian w sposobie konsumpcji mediów jest przeniesienie wydatków na promocję do wirtualnego świata. Sieć oferuje wiele możliwości promocji w postaci zróżnicowanych form reklam, dobieranych w zależności od oczekiwanych rezultatów. Strony internetowe stanowią integralny element działalności promocyjnej w internecie. Większość form reklamy sieciowej dąży do sprowadzenia internauty na elektroniczną wizytówkę. Strona internetowa będzie przynosiła korzyści swojemu właścicielowi tylko wtedy, kiedy będzie odwiedzana przez potencjalnych klientów. Aby do tego doszło, musi zostać odnaleziona spośród setek milionów pozostałych witryn.

ZDOBYWAJ KLIENTÓW DZIĘKI KAMPANII SEM

Z analizy przeprowadzonych badań jasno wynika, że jedną z dróg, którymi użytkownicy sieci trafiają do strony są wyszukiwarki. Dominującym narzędziem wyszukującym, do którego kierowana jest największa ilość zapytań jest wyszukiwarka Google. To właśnie ta firma posiada również najbardziej rozwinięty algorytm analizujący strony pod kątem ich przydatności.

WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ SEO I PPC

Do promocji w wyszukiwarkach stosuje się pozycjonowania oraz linki sponsorowane. Pozycjonowanie stron polega na umiejscowieniu strony na możliwie najwyższej pozycji dla słów kluczowych, które z jednej strony są związane z profilem reklamowanej firmy, a z drugiej użyte przez użytkownika do odnalezienia pożądanych informacji. Linki sponsorowane to reklama tekstowa pojawiająca się obok wyników zwracanych przez wyszukiwarkę. Obie te formy umożliwiają dotarcie do konkretnej grupy docelowej zainteresowanej, w danej chwili, konkretną informacją. Dobrą praktyką jest stosowanie w kampaniach reklamowych obu tych form, gdyż doskonale uzupełniają się nawzajem.

Bardzo ważne jest zapewnienie witrynie wysokiej lokaty w wynikach, gdyż, jak wynika z badań, użytkownicy nie wychodzą zazwyczaj poza pierwszą stronę wyników.

ZDOBĄDŹ NOWE KANAŁY DYSTRYBUCJI

Sam fakt dotarcia internauty na stronę www nie przesądza jeszcze o sukcesie. Z punktu widzenia reklamodawcy najważniejsze są pożądane akcje dokonane przez użytkowników w serwisie. Przedstawione stadia przypadku wykorzystania wyszukiwarek pokazują, iż zastosowanie odpowiednio tych narzędzi w kampaniach reklamowych może być bardzo skuteczne przynosząc wysokie zwroty z inwestycji. Wyszukiwarka pomoże nie tylko dotrzeć z komunikatem do wyselekcjonowanej grupy odbiorców, ale także rozwinąć kolejny, nowy kanał dystrybucyjny.

SEO I PPC W PRZYSZŁOŚCI

W najbliższej przyszłości reklama będzie dobierana na podstawie analizy behawioralnej (poczynań użytkowników). Zwracane wyniki będą zindywidualizowane. Wyszukiwarki będą śledziły zapytania oraz sposób korzystania z wyników, aby kolejne zwracane wyniki charakteryzowały się większą przydatnością dla konkretnego użytkownika.

TYLKO KROK DZIELI CIĘ OD OSIĄGNIĘCIA SUKCESU W INTERNECIE SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

Chętnie umówimy się na spotkanie albo rozmowę telefoniczną.
Opowiemy Ci o naszej pracy oraz o tym co możemy
dla Ciebie zrobić.